TRIVI

Zaměstnávat nebo spolupracovat?

Různí zaměstnanci, různá cena. Jak jsou na tom zrovna vaše daně?

Čas nejde natáhnout, rozkouskovat, ani si ho nemůžete schovat na později. Pracovat musíte teď a tady. Pokud už na to ale nemáte a ve firmě nestíháte, musíte přibrat minimálně jeden další pár rukou. Brigádník, živnostník, nebo partnera? Každá varianta má své pro a proti.

Že chcete platit co nejnižší daně, to je jasná věc. Ohlídejte si to ale i v případě zaměstnanců a nezapomínejte na povinné pojistné. Máte vůbec páru, kolik vás kdo stojí? Pokud netušíte, Trivi vám důležitá daňová hlediska obratem dodá. Každá tisícovka vyplacená zaměstnanci odečítá z vašeho účtu 1 340 Kč.

Povinné pojistné je pro každého jasně dané, u předem dohodnuté hrubé mzdy vaše náklady rozhodně nekončí.

Partnerská spolupráce s jiným živnostníkem, to zní jako plán. Dohodnete se na založení společnosti s konkrétním podnikatelským účelem, pak si příjmy a výdaje z činnosti rozdělíte dle smlouvy a každý si vše zdaníte sám. A je vymalováno.

Pokud jste ale z těch, kteří si řídí radši vše sami a mají přehled, pak hledejte vlastní zaměstnance. Nebo občas někoho pozvěte na brigádu. Samozřejmě i v tomto případě si vše nezapomeňte právně ošéfovat.

Dohoda o provedení práce (DPP) s měsíční odměnou do 10 000 Kč je ideální, protože v takovém případě se vám povinné pojistné vyhne velkým obloukem.

I daně výrazně ovlivňují vaše podnikatelské rozhodování, jen si to připusťte! Kam tedy povedou vaše podnikatelské kroky dál? Nebojte se a nechte si ukázat směr, s Trivi máte daňového poradce neustále po ruce. Daňová neznámá už vás nikdy nedostihne.