Účetnictví

Jak budu odevzdávat účetní doklady?

Máte několik možností. Doklady nám můžete zaslat na individuálně vygenerovanou e-mailovou adresu, můžete je vložit přímo ve webovém Trivi portálu nebo můžete použít naši mobilní aplikaci.

 

Při větším množství dokladů, po domluvě s námi je možné využít přímé napojení přes naše REST API, případně je možné využít XML importy ve formátu Money S3.

Trivi je moderní, online a rychlé – proto nám k práci stačí elektronická forma dokladů – originály dokladů zůstávají u Vás.

Musím tisknout všechny doklady?

V žádném případě. V Trivi pracujeme s elektronickou formou dokladů – scan, PDF, fotka. Doklady pohodlně odevzdáte přes náš portál nebo přes mobilní aplikaci.

Umí Trivi zpracovat i mzdy?

Ano, umíme i mzdy a poradíme v personálních otázkách. V rámci služeb pro Vás zpracujeme:

  • mzdy (vč. přihlášení/​odhlášení zaměstnance a zpracování ELDP)
  • měsíční přehledy na sociální a zdravotní pojištění
  • roční vyúčtování daně vybírané srážkou – roční vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti
  • zastupování na úřadech (na základě plné moci, vyjma kontrol)
  • distribuce výplatních lístků zaměstnancům
  • vedení mzdových listů – elektronických bankovních příkazů k úhradě mezd a odvodů
  • příprava závěrečných sestav a podkladů pro zaúčtování mezd.
Co se stane, když se ohlásí kontrola?

Za správnost účetnictví a mezd, které zpracuje náš tým, Vám ručíme. Při kontrole by tedy všechno mělo jít hladce :). Připravíme všechny podklady a instrukce, které budou potřebné. Je důležité mít na paměti, že za správnost dokladů, informací a instrukcí, které jsou nám poskytnuty na zaúčtování, zodpovídá podnikatel samotný. Tedy i v případě komunikace s kontrolou je prvním kontaktem podnikatel.

Jak probíhá přechod od stávající účetní (firmy) k Trivi?

Vše probíhá jednoduše a zdarma. Vážíme si Vašeho času a uděláme vše, aby přechod pro Vás šel jako po másle. Nabízíme dvě cesty: a) Vyplníte plnou moc a o nic víc se nestaráte. Není to ideální? b) Anebo Vám zašleme vzory pro ukončení stávajících služeb/​smlouvy a Vy kontaktujete stávající účetní firmu. Poté se s ní dohodneme na předání podkladů. O průběhu převodu Vás samozřejmě informujeme.

Je společnost Trivi pojištěná?

Ano, jsme pojištěni. Pojištění pokrývá naše chyby a vzniklé penalizace. Bohužel však nepokrýváme vzniklé nedoplatky na daních a pojištěních, které byste zaplatili tak jako tak.

Vyřídí za mě Trivi kontrolní hlášení DPH?

Ano, buď máme Vaši plnou moc a hlášení odešleme za Vás, nebo vám připravíme podklady, které sami zašlete na Finanční úřad. Pro plátce DPH je služba v ceně.

Zkontroluje někdo doklady, které odevzdám při začátku spolupráce?

Všechny doklady, na základě kterých začínáme zpracovávat účetnictví, procházejí kontrolou našich účetních, které Vás v případě nesrovnalostí na chybějící doklady (informace) upozorní a následně Vás informují.

Online nástroj Trivi

Jsou moje data v bezpečí?

Ano, jsou. Náš systém je postaven na základě standardů on-​line bankovnictví. Veškeré přenosy jsou šifrované a falešné či nekalé vniknutí do systému je u nás sledováno.

Je nutná instalace programu?

Ne, Trivi portál běží on-​line ve Vašem internetovém prohlížeči. Žádné instalace. Aktualizace jsou také automatické a zdarma.

Má portál API?

Ano, dokumentaci najdete na https://developers.trivi.com/v2

Proč je dobré mít spárované účto s bankou?

Pokud nám dáte plnou moc, denně (anebo jednou za měsíc, záleží na Vás) si stáhneme bankovní výpisy a rovnou je napárujeme s účetními doklady. Vaše data tak budou aktuální. Navíc nemusíte přemýšlet, zda jste nám již bankovní výpis zaslali či ne.

Máte mobilní aplikaci Trivi?

Aplikace pro Android a iPhone jsou volně ke stažení. Jejich ovládání je jednoduché, intuitivní a srozumitelné.

Loading...