Účetnictví

Jak budu odevzdávat účetní doklady?

Máte několik možností. Doklady nám můžete zaslat emailem na přidělenou adresu na portálu, můžete je vložit přímo ve webovém portálu nebo můžete použít naši mobilní aplikaci.

Při větším množství dokladů je možné využít přímé napojení přes naše REST API. Případně po domluvě je možné využít XML importy ve formátech Money nebo Pohoda.

Trivi je moderní, online a rychlé – proto nám k práci stačí elektronická forma dokladů. Pokud se nedomluvíme jinak, papírové originály dokladů zůstávají u Vás.

Musím tisknout všechny doklady?

V žádném případě. V Trivi pracujeme s elektronickou formou dokladů – scan, PDF, fotka. Doklady pohodlně odevzdáte přes náš portál nebo přes mobilní aplikaci.

Umí Trivi zpracovat i mzdy?

Ano, umíme i mzdy a poradíme v personálních otázkách. V rámci služeb pro Vás zpracujeme:

  • mzdy (vč. přihlášení/​odhlášení zaměstnance a zpracování ELDP)
  • měsíční přehledy na sociální a zdravotní pojištění
  • roční vyúčtování daně vybírané srážkou – roční vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti
  • zastupování na úřadech (na základě plné moci, vyjma kontrol)
  • distribuce výplatních lístků zaměstnancům
  • vedení mzdových listů – elektronických bankovních příkazů k úhradě mezd a odvodů
  • příprava závěrečných sestav a podkladů pro zaúčtování mezd.
Co se stane, když se ohlásí kontrola?

Za správnost účetnictví a mezd, které zpracuje náš tým, Vám ručíme. Při kontrole by tedy všechno mělo jít hladce :). Připravíme všechny podklady a instrukce, které budou potřebné. Je důležité mít na paměti, že za správnost dokladů, informací a instrukcí, které jsou nám poskytnuty na zaúčtování, zodpovídá podnikatel samotný. Tedy i v případě komunikace s kontrolou je prvním kontaktem podnikatel.

Jak probíhá přechod od stávající účetní (firmy) k Trivi?

Vše probíhá jednoduše a zdarma. Vážíme si Vašeho času a uděláme vše, aby přechod pro Vás šel jako po másle. Nabízíme dvě cesty: a) Vyplníte plnou moc a o nic víc se nestaráte. Není to ideální? b) Anebo Vám zašleme vzory pro ukončení stávajících služeb/​smlouvy a Vy kontaktujete stávající účetní firmu. Poté se s ní dohodneme na předání podkladů. O průběhu převodu Vás samozřejmě informujeme.

Je společnost Trivi pojištěná?

Ano, jsme pojištěni. Pojištění pokrývá naše chyby a vzniklé penalizace. Bohužel však nepokrýváme vzniklé nedoplatky na daních a pojištěních, které byste zaplatili tak jako tak.

Vyřídí za mě Trivi kontrolní hlášení DPH?

Ano, buď máme Vaši plnou moc a hlášení odešleme za Vás, nebo vám připravíme podklady, které sami zašlete na Finanční úřad. Pro plátce DPH je služba v ceně.

Zkontroluje někdo doklady, které odevzdám při začátku spolupráce?

Všechny doklady, na základě kterých začínáme zpracovávat účetnictví, procházejí kontrolou našich účetních, které Vás v případě nesrovnalostí na chybějící doklady (informace) upozorní a následně Vás informují.

Online nástroj Trivi

Jsou moje data v bezpečí?

Ano, jsou. Náš systém je postaven na základě standardů on-​line bankovnictví. Veškeré přenosy jsou šifrované a falešné či nekalé vniknutí do systému je u nás sledováno.

Je nutná instalace programu?

Ne, Trivi portál běží on-​line ve Vašem internetovém prohlížeči. Žádné instalace. Aktualizace jsou také automatické a zdarma.

Má portál API?

Ano, dokumentaci najdete na https://developers.trivi.com/v2

Proč je dobré mít spárované účto s bankou?

Pokud nám dáte plnou moc, denně (anebo jednou za měsíc, záleží na Vás) si stáhneme bankovní výpisy a rovnou je napárujeme s účetními doklady. Vaše data tak budou aktuální. Navíc nemusíte přemýšlet, zda jste nám již bankovní výpis zaslali či ne.

Máte mobilní aplikaci Trivi?

Aplikace pro Android a iPhone jsou volně ke stažení. Jejich ovládání je jednoduché, intuitivní a srozumitelné.

Loading...