Časté dotazy

Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy.
Propojení inteligentního softwaru s Vaším učetnictvím nikdy nebylo tak jednoduché.

Co když chci navštívit Trivi a poznat účetní osobně?

Přijďte, budeme rádi. Jsme vám k dispozici v Praze na adrese: Španělská 770/2, Praha 2 - Vinohrady. Parkování je možné přímo v ulici. V Plzni máme novou pobočku na Kovářská 1253/4. Parkování je možné přímo před budovou.

ÚČETNICTVÍ

Jak budu odevzdávat účetní doklady?

Doklady nám zašlete emailem (na Váš alias na portále), anebo vložíte přímo na portál. My doklady „přepíšeme“ do elektronické podoby, zaúčtujeme a zobrazíme v evidenci účetních dokladů na portále. Trivi je moderní, online a rychlé - proto nám k práci stačí elektronická forma dokladů. Pokud se nedomluvíme jinak, papírové originály dokladů zůstávají u Vás.
* Trivi má také vlastní API (více na developers.trivi.cz)

Musím tisknout všechny doklady?

V žádném případě. V Trivi pracujeme s elektronickou formou dokladů - scan, PDF, fotka. Stačí je zaslat e-mailem na Váš alias na portále, anebo nahrát či vystavit přes portál. Ideální jsou také data přenesené přes API.

Jak se zpracovávají přijaté doklady?

Přijaté doklady, které nám zašlete anebo vložíte přímo na portál, automaticky zpracujeme a „přepíšeme“ do elektronické podoby, zaúčtujeme a zobrazíme v evidenci účetních dokladů na portále.

Umí Trivi zpracovat i mzdy?

Ano, umíme i mzdy a poradíme v personálních otázkách. V rámci služeb pro Vás zpracujeme: - mzdy (vč. přihlášení/odhlášení zaměstnance a zpracování ELDP) - měsíční přehledy na sociální a zdravotní pojištění - roční vyúčtování daně vybírané srážkou - roční vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti - zastupování na úřadech (na základě plné moci, vyjma kontrol) - distribuce výplatních lístků zaměstnancům - vedení mzdových listů - elektronických bankovních příkazů k úhradě mezd a odvodů - příprava závěrečných sestav a podkladů pro zaúčtování mezd.

Co se stane, když se ohlásí kontrola?

Za správnost účetnictví a mezd, které zpracuje náš tým, Vám ručíme. Při kontrole by tedy všechno mělo jít hladce :). Také Vám na vyžádání rádi připravíme všechny podklady a instrukce, které budou potřebné. Je důležité mít na paměti, že za správnost dokladů, informací a instrukcí, které jsou nám poskytnuty na zaúčtování, zodpovídá podnikatel samotný. Tedy i v případě komunikace s kontrolou je prvním kontaktem podnikatel, naše účetní se přímo – osobně kontroly nezúčastňují. Pokud budete chtít, aby byla při kontrole osobně přítomna i účetní Trivi, můžeme se tak domluvit. Tato služba však není součástí měsíčního tarifu služeb a je tedy fakturována samostatně.

Jak probíhá přechod od stávající účetní (firmy) k Trivi?

Vše probíhá jednoduše a zdarma. Vážíme si Vašeho času a uděláme vše, aby přechod pro Vás šel jako po másle. Nabízíme dvě cesty: a) Vyplníte plnou moc a o nic víc se nestaráte. Není to ideální? b) Anebo Vám zašleme vzory pro ukončení stávajících služeb/smlouvy a Vy kontaktujete stávající účetní firmu. Poté se s ní dohodneme na předání podkladů. O průběhu převodu Vás samozřejmě ïnformujeme.

Je společnost Trivi pojištěná?

Ano, jsme pojištěni do několika milionů korun. Pojištění pokrývá naše chyby a vzniklé penalizace. Bohužel však nepokrýváme vzniklé nedoplatky na daních a pojištěních, které byste zaplatili tak jako tak.

Vyřídí za mě Trivi kontrolní hlášení DPH?

Ano, buď máme Vaši plnou moc a hlášení odešleme za Vás, nebo vám připravíme podklady, které sami zašlete na Finanční úřad. Pro plátce DPH je služba v ceně.

Zkontroluje někdo doklady, které odevzdám při začátku spolupráce?

Všechny doklady, na základě kterých začínáme zpracovávat účetnictví, procházejí kontrolou našich účetních, které Vás v případě nesrovnalostí na chybějící doklady (informace) upozorní a následně Vás informují.

ONLINE NÁSTROJ TRIVI

Jsou moje data v bezpečí?

Ano, jsou. Náš systém je postaven na základě standardů on-line bankovnictví. Veškeré přenosy jsou šifrované a falešné či nekalé vniknutí do systému je u nás sledováno.

Je nutná instalace programu?

Ne, Trivi portál běží on-line ve Vašem internetovém prohlížeči. Žádné instalace. Aktualizace jsou také automatické a zdarma.

Mohu portál využívat bezplatně?

Ano, pokud jste živnostník anebo fyzická osoba bez IČ. Stačí se zdarma registrovat a můžete ihned začít zpracovávát účetnictví ve vlastní režii. Znamená to, že portál užíváte v plné kráse, ale bez asistence účetního týmu Trivi.

Má portál API?

Ano, dokumentaci najdete na https://developers.trivi.com/v2

DALŠÍ OTÁZKY

Proč je dobré mít spárované účto s bankou?

Pokud nám dáte plnou moc, denně (anebo jednou za měsíc, záleží na Vás) si stáhneme bankovní výpisy a rovnou je napárujeme s účetními doklady. Vaše data tak budou aktuální. Navíc nemusíte přemýšlet, zda jste nám již bankovní výpis zaslali či ne.

Je pro mě Trivi vhodné?

Trivi je pro všechny podnikatele, spolky i fyzické osoby, které potřebují vyřešit konkrétní situace, třeba daňové přiznání. Nezáleží na právní formě ani na velikosti podnikání. Ozvěte se nám, spolu jistě najdeme způsob, jak vychytat i Vaše účetnictví.

Máte mobilní aplikaci Trivi?

Aplikace pro Android a iPhone jsou volně ke stažení. Jejich ovládání je jednoduché, intuitivní a srozumitelné. S portálem se vám nejmileji bude pracovat přes prohlížeč Google Chrome, není ale nutností. U nás v Trivi vždy myslíme na pohodlí našich klientů.

Začněte ve 3 jednoduchých krocích

Zanechte na sebe kontakt
Ozveme se Vám do 24 hodin
Získáte službu online účetnictví

Odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas společnosti Trivi a.s. k zpracování vašich údajů za účelem reakce na váš dotaz. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat. Více o způsobu nakládání s vašimi údaji na stránce ZOOÚ.