Rozhovory

podnikatelé, osobnosti a odborníci před objektivem Trivi

Jak začít podnikat? Rady najdete v Trivi e-booku

Vydali jste se na vlastní dráhu? Nemusíte v tom být sami. Stáhněte si zdarma náš e-book, vložili jsme do něj zkušenosti, které s podnikáním sami máme, a na vše další jsme zeptali odborníků z branže.

Nestřílejte do tmy. Online reklama potřebuje koncept

Když ji děláte dobře, může váš byznys vyrůst o desítky procent meziročně. Pokud uvažujete o jejím využití, za přečtení jistě stojí rozhovor s Liborem Jarolímem, jedním ze zakladatelů reklamní agentury Moonshot.

#10 Placená reklama na internetu

Co byste měli na začátku zvážit a jakých chyb se vyvarovat? Pokud s placenou reklamou nemáte zkušenosti, tento díl seriálu vám pomůže rychle se zorientovat.

#9 Minimum reklamy: buďte vidět, i když neplatíte

Potřebujete své podnikání zviditelnit, ale na placený marketing zatím nemáte rozpočet? Tento díl seriálu vám pomůže postavit jednoduchý základ reklamy bez nákladů.

Změna účetní firmy: pohlídejte odpovědnost i načasování

Vychytaný návod, jak zařídit hladký přechod k nové účetní firmě, sestavený účetní expertkou a daňovou poradkyní Vlaďkou Liškovou.

Automatizace účetních procesů není sci-fi

Zavedení technologií do světa účetnictví je vítanou pomocí. O tom, kam se účetnictví posouvá jsme si v rozhovoru povídali s účetní expertkou Vlaďkou Liškovou.

Jak vybrat účetní firmu?

Neslevujte ze svých nároků až se budete rozhodovat o nové účetní společnosti. Vyberte si účetní firmu, díky které pro vás vedení účetnictví bude co nejjednodušší. Jak na to?

#8 Web, který prodává

Kdo není na webu, jako by neexistoval. Platí to? Web se stal nezbytnou součástí marketingu a vítězí ten, kdo vynikne před zraky zákazníků i vyhledávačů. Jak vytvořit web, který zaujme a prodá?

#7 Marketing a komunikace značky

Značky nejsou jen pojmenováním společnosti, pomáhají nám zorientovat se, představují jakousi zkratku příběhu, který se skrývá za nimi. Jak je vybudovat?

Výborné reference nezaručí, že zaměstnanec vynikne i u vás

Chcete do své firmy přijmout zaměstnance, kteří exponenciálně zvýší výkon vašeho týmu? Zakladatel Stories, Peter Fedoročko, nám v rozhovoru prozradil, jak na to.

#6 Mzdová agenda: jaké povinnosti vznikají s příchodem zaměstnanců?

Pokud se vám v podnikání daří, brzy zjistíte, že budete potřebovat posily. Co konkrétně budete řešit?

#5 Nabírání zaměstnanců: jak vybrat ty správné?

Rozběhli jste vlastní byznys a potřebujete nabrat lidi? Jak postupovat, aby se k vám na pohovor dostali kvalitní uchazeči? Co vám výběr mezi nimi usnadní?

B Corporation: cesta, jak dělat byznys a držet si ideály

Podnikání nemusí být jen jednostranné směřování k zisku. Přečtěte si inspirativní řádky o tom, že lze zároveň řídit advokátní firmu a k tomu usilovat o svobodnou společnost a systémové změny.

#4 Účetnictví podruhé: seznámení s daněmi

Pokud právě začínáte s byznysem, čeká vás s daněmi bližší seznamování. Poté se budete potkávat pravidelně. Jaké daňové povinnosti vám přinese podnikatelský rok?

#3 Účetnictví poprvé

Začínáte podnikat a účetnictví je pro vás něco nového? Tento díl seriálu Vám pomůže se základní orientací v účetnictví. Na co se tedy zaměřit?

#2 Právní poradenství při zakládání firmy. Potřebujete ho?

Pokud zakládáte vlastní obchodní společnost, zjistíte, že se bez jistých právních kroků neobejdete. Znamená to však, že byste měli vyhledat advokáta či právníka?

Za podnikáním je spousta práce. Možnosti a svoboda jsou ale k nezaplacení.

Přečtěte si v rozhovoru, jak se podle Kataríny dobrý byznys pozná a proč podle ní podnikání stojí za všechno vložené úsilí.

#1 Rady do začátků

V prvním díle začneme se 3 základními kroky, které pro vás dala dohromady spoluzakladatelka a výkonná ředitelka Trivi, Katarína Augustini.

Ondřej Koudela: Výuka první pomoci je nuda, jen pokud ji neumíte učit

"Když jsem s PrPomem začínal, tak dvě důležité ingredience byly, že jsem pracoval jako lektor zážitkové pedagogiky a byl jsem vystudovaný záchranář.” říká Ondřej Koudela. Kromě první pomoci jsme se s ním bavili i o bezpečnosti v českých firmách a co dělat, když už se něco opravdu stane.

Daňové přiznání s daňovým poradcem šetří čas i nervy

Březen je pro podnikatele pravidelně spojen s nutným zlem podání daňového přiznání. Moc lidí, kterým by tato činnost dělala radost, jsme zatím nepotkali. A proto je tu Trivi.

Jednoduše o účetní závěrce

Účetní závěrka je dokument, který Vám prozradí to nejpodstatnější, co pro budoucnost podnikání potřebujete.

EET sleva na dani

V zákoně o daních z příjmů je nově zakotvena sleva na dani z příjmů ve výši 5.000,- Kč. Sleva je jednorázová a byla zavedena z důvodu kompenzace zvýšených nákladů podnikatelů na zprovoznění EET. Uplatňování slevy není bohužel vůbec jednoduché a samozřejmé.

Výdej, náklad, příjem, výnos...cože?

Výpočet daně z příjmu může být pro podnikatele doslova džunglí, ve které je velmi obtížné se vyznat. Víte, jaký je rozdíl mezi náklady a výdaji? Nebo daňovou evidencí a vedením účetnictví?

Papírování je sice nuda, ale nevyplácí se podceňovat

Že z každého příjmu musíme zaplatit daně, to už je nám jasné. Ovšem každý měsíc máme těch povinností více.

Zálohové faktury jsou skvělé

Uzavřeli jste úspěšný obchod a nadšením skáčete do stropu. Po vystavení faktury vás to však brzy přešlo. Klient ji ne a ne uhradit. Jak na něj?

Ohlídejte si všechny vaše daně

Pomozte vašim zaměstnancům šetřit na správných místech. Spokojený zaměstnanec řeší daně v Trivi.

Uhrazené faktury včas. Víte co je to skonto?

Včas uhrazené faktury jsou snem každého živnostníka i firmy. Jak zákazníky pořádně namotivovat, aby platili v termínu?

Platby za sociální a zdravotní pojištění

Jste připraveni platit měsíční zálohy za sociální a zdravotní pojištění v roce 2016?

Zaměstnávat nebo spolupracovat?

Různí zaměstnanci, různá cena. Jak jsou na tom zrovna vaše daně?

Kontrolní hlášení DPH

Od 1.1.2016 vzniká plátcům DPH zákonná povinnost podávat tzv. kontrolní hlášení. Víme jak na to.

Není všechno zlato, co se třpytí.

Máte velké tržby a tak jste v klidu? To byste neměli být! Hlídejte a plánujte si cash flow, protože pokud nezaplatíte všechny své závazky včas, budoucí zakázky se jen tak nepohrnou.