TRIVI

Ohlídejte si všechny vaše daně

Vaše firma by rozhodně nemohla šlapat stejně dobře bez skvělých zaměstnanců. Ale pokud nebudou spokojení, půjdou o dům dál. Jak tomu zabránit? Zkuste třeba ocenit jejich loajalitu a nabídněte jim individuální daňové poradenství. Díky němu nebudou platit zcela zbytečně vyšší daň z příjmu a využijí navíc daňové slevy.

Pomozte vašim zaměstnancům šetřit na správných místech.

Jako zaměstnavatel vypočítáváte a odvádíte za zaměstnance během každého roku měsíční zálohovou daň z příjmu. Když pak ale počítáte čistou měsíční mzdu, můžete uplatnit jen některé slevy – třeba na poplatníka nebo na děti. Další daňové odpočty jsou však v tomto momentě passé, protože všechny slevy je možné odečíst až v ročním zúčtování daně z příjmu nebo v daňovém přiznání za celý rok.

Na čem mohou zaměstnanci tedy vydělat? Při využití slev a odpočtů mají nárok na vratku daně! Daňová legislativa se u nás ale mění jako počasí a proto někteří zaměstnanci v praxi neumí všechny své nároky uplatnit. Individuální systém perfektně ohlídá daň, která bude stopro odpovídat životní situaci zaměstnance. Nepodceňujte daňovou péči, která je důležitým firemním benefitem. Zaručen je vysoký efekt, avšak s nízkými náklady!

Ale nezapomeňte: jestli nemá zaměstnanec povinnost podávat daňové přiznání, všechny daně za něj vyřizuje zaměstnavatel prostřednictvím ročního zúčtování daně. O provedení zúčtování však musí zaměstnanec požádat nejpozději do 15. února a dodat všechny potřebné doklady.