TRIVI

Dobrá zpráva pro živnostníky, podnikatele a malé firmy

V roce 2019 nás snad čeká příjemnější zdanění příjmů podnikatelů. Ke konci loňského roku sněmovna schválila zvýšení hranice pro uplatnění výdajových paušálů podnikatelů zpět na maximální hranici vypočtenou z příjmů ve výši 2 milionů korun.

Pokud tuto změnu posvětí i senát a podepíše prezident, živnostníci a malí podnikatelé se mohou radovat.

Dosud byla maximální hranice výdajů vypočtena z částky příjmů jednoho milionu korun. Změna tak potěší nejvíce podnikatele s příjmy mezi jedním až dvěma miliony korun a nízkými skutečnými náklady.

Možnost využití vyššího paušálu oproti skutečným nákladům může tedy znamenat jednak úsporu na samotné dani, ale i na nutné administrativě, která je při využití paušálních výdajů méně náročná.

Plánovaná změna může přinést zjednodušení podnikání pro drobnější podnikatele a živnostníky, kteří tak mohou více času věnovat svému, často ne úplně jednoduchému podnikání.

Mezní hranice příjmů, ze které se maximální výdaje počítají, se tedy opět zvyšuje na 2 miliony korun. Možnost využít paušál jde i při vyšších příjmech, maximem jsou však výdaje odvozené z mezní hranice příjmů:

  • u 80% paušálu je možno uplatnit výdaje do částky 1,6 mil. Kč
  • u 60% paušálu je možno uplatnit výdaje do částky 1,2 mil. Kč
  • u 40% paušálu je možno uplatnit výdaje do částky 800 tisíc Kč
  • u 30% paušálu je možno uplatnit výdaje do částky 600 tisíc Kč

Živnostníci a drobní podnikatelé s paušály mohou zároveň i nadále využívat slevy na manželku nebo manžela a zvýhodnění na děti.

Pro drobné podnikatele a živnostníky, kteří mají zájem o další zjednodušení svého podnikání, nabízíme v Trivi možnost využívat inteligentního účetního portálu a chytré mobilní aplikace.

Hlavní silou je potom komplexní účetní firma a tým účetních a daňových poradců. Správa účetní agendy, mzdy i zastupování na úřadech je pak díky automatizaci jednodušší. Podnikatelům tak Trivi šetří peníze, čas i starosti s orientací v daňové legislativní džungli, protože mají svoje daně i účetnictví profesionálně ošetřeno.

Více na www.trivi.com nebo rovnou volejte 800 80 60 40