TRIVI

Budu pravidelně cvičit a zdravěji jíst

Co si dát skutečné předsevzetí, kde stačí jeden krok a máte splněno? Letos si dejte předsevzetí, které jednoduše splníte.

Od ledna začnu pravidelně běhat, zdravě jíst, víc spát a míň koukat na Facebook. Jasně, všichni máme rok co rok podobná vznešená předsevzetí. Pokud se vám je daří plnit, gratulujeme! Jestli ale patříte k obyčejným smrtelníkům, jako jsme my, a s každým dalším dnem nového roku vám víc a víc dochází, že to letos zase tak úplně nevyjde, netrapte se tím a radši si dejte předsevzetí, které skutečně dodržíte. Stačí k tomu jeden krok a máte splněno. Pořiďte si moderní a kvalitní účetnictví. Toto rozhodnutí vám ušetří přinejmenším hodiny a hodiny zbytečné práce, budete mít méně stresu a možná i více peněz.

Americký miliardář Warren Buffett označil účetnictví za jazyk podnikání. Vzhledem k tomu, že Buffett figuruje na seznamu nejbohatších lidí světa a svůj majetek získal výhodnými investicemi a vlastním byznysem, lze předpokládat, že ví, o čem mluví. Jestli chcete být ve svém podnikání také tak úspěšní (a nemusí to být nutně s miliardovými zisky), měli byste se účetnictví naučit rozumět i vy. Nebo mít někoho, kdo to umí.
Možná si myslíte, že se to snadněji řekne, než udělá, ale není to tak. Nastavte si jasná pravidla, a pak už je jenom dodržujte. Nezáleží na tom, jestli jste živnostník, máte malou firmu nebo slušně prosperující společnost. Účetnictví musíme chtě nechtě řešit všichni.

Zvažte, jestli se vám vyplatí hlídat veškeré účty, daně a další finanční záležitosti na vlastní pěst, jestli jste spokojeni se svým dosavadním účetním, nebo jestli potřebujete, a hlavně chcete něco změnit. Stačí se rozhodnout!

Dnes už se dá téměř všechno vyřešit online. Vystavování faktur, sledování příjmů i výdajů, spravování bankovního účtu i skladování účtenek a dokladů, samozřejmě elektronicky. Nemusíte se pak trápit tím, že vás bude váš účetní nutit hledat dávno ztracenou účtenku.

Začněte rok tím, že skoncujete s nesprávně zaúčtovanými, nebo dokonce vůbec nezaúčtovanými položkami. Oceníte to nejen v prvních dnech nového roku, ale i při podávání daňového přiznání, tvorbě finančního plánu vaší společnosti, nebo při komunikaci s úřady. A to nejen v roce 2020.